Půjčka bez doložení příjmů

Kreditor Doba schválení Nejprve bez % Max poprvé Maximální částka Minimální věk Max čas
15 min 1000 Kč 20000 Kč
Půjčit ihned
18 let 30 dní
15 min 1000 Kč 20000 Kč
Půjčit ihned
18 let 30 dní
30 min 500 Kč 7000 Kč
Půjčit ihned
18 let 45 dní
15 min 1000 Kč 15000 Kč
Půjčit ihned
21 let 28 dní
15 min 500 Kč 20000 Kč
Půjčit ihned
18 let 30 dní
15 min 100 Kč 60000 Kč
Půjčit ihned
20 let 30 dní
1 den 500 Kč 35000 Kč
Půjčit ihned
19 let 1 rok
10 min 1000 Kč 13000 Kč
Půjčit ihned
18 let 3 měsíce
1 den 25000 Kč 108000 Kč
Půjčit ihned
18 let 48 splátek
 

Půjčky bez doložení příjmů – a co když je v tom háček?!

Půjčky bez registru, SMS půjčky, půjčky před výplatou, finské půjčky, půjčky bez doložení příjmu – to je pojmů. Jak se v nich má ale laik vyznat, když si potřebuje půjčit peníze? Pro koho tyto půjčky jsou? A jak si o ně zažádat? A proč? A kdy? A co? Ano, není jednoduché se v tak širokém výběru různých druhů úvěrů orientovat, a proto se Vám to dnešním článkem budeme snažit alespoň trochu zjednodušit. V následujících odstavcích se budeme věnovat poslednímu zmíněnému typu půjček – půjčkám bez doložení příjmů.

ihned – tento výraz je více méně sebevysvětlující. Jedná se o půjčku, k jejímuž vyřízení žadatel nemusí doložit pravidelný peněžní příjem. Jelikož je tento druh půjček pro finanční společnosti relativně rizikový (pokud žadatel nemůže doložit příjem, jak se má být společnost jista, že své peníze dostane zpět?), půjčky bez nutnosti doložení pravidelného příjmu poskytují pouze menší nebankovní společnosti. Banky po Vás vždy budou chtít potvrzení o pravidelném příjmu od zaměstnavatele, nebo pokud jste osoba samostatně výdělečně činná, bude nutné doložit daňové přiznání z finančního úřadu. Někdy se ale stane, že se člověk dostane do situace, kdy potřebuje rychlé peníze, ale není pro něj jednoduché (nebo jednoduše nechce) svůj pravidelné příjem prokázat – jedná se o dočasně nezaměstnané osoby, osoby s nepravidelným příjmem, maminky na mateřské, podnikatele, důchodce a v neposlední řadě také osoby pracující takzvaně „na černo“. Je nutné si uvědomit, že jmenovaná skupina obyvatel tvoří v České republice několik desítek procent osob celé populace, tudíž je vcelku logické, že pro ně byla vytvořena právě taková finanční alternativa, jako je půjčka.

Nyní si objasníme, jak je možné si o půjčku zažádat. Pokud se kamarádíte se světem internetu, žádost o půjčku pro vás nebude žádný problém – většinou se celá žádost vyřídí přes internet, pouze v případě nesrovnalostí Vás může společnost kontaktovat telefonicky. Stačí si pomocí Vámi zvoleného internetového vyhledávače vyhledat některou ze stránek, které srovnávají různé nebankovní finanční společnosti poskytující právě Vámi zvolený typ půjčky. Těchto webových stránek je na českém internetu hned několik, takže se nebojte, že byste žádnou nemohli najít. Na této stránce většinou narazíte na online dotazník, do nějž je třeba uvést své jméno a příjmení, korespondenční adresu, rodné číslo, svůj kontakt a to nejdůležitější – obnos, které si chce půjčit (u se částka většinou pohybuje od 500 do několika desítek tisíců korun; maximální částka, při níž nemusíte ručit, činí 250 000 Kč). Stránka samotná Vám pak vygeneruje srovnání jednotlivých nebankovních společností na základě podmínek vypůjčení. Podmínky, na které bere žadatel většinou největší ohled, jsou doba splatnosti (od 1 dne po několik měsíců až let); úrok – některé společnosti lákají své zákazníky na 0% úrok v případě první půjčky, u jiných společností se úrok pohybuje kolem 5 – 8 %. Po porovnání jednotlivých výhod a nevýhod si vyberete společnost, jejíž nabídky Vám vyhovují nejvíce, vyplníte závazný formulář a peníze jsou Vaše! Pokud už jste si u dané konkrétní finanční společnosti půjčili dříve, vaše další půjčka bude vyřízena velice rychle, stačí pouze poslat oskenovaný občanský průkaz či jiný dokument podle konkrétních požadavků společnosti a peníze budete mít na účtu do 15 minut. Při prvním půjčení u dané společnosti budete muset čekat o něco déle, maximálně však pár dní. Kromě možnosti zaslání peněz na bankovní účet může někdy finanční společnost nabízet i alternativu zaslání peněz v podobě poštovního poukazu nebo v hotovosti až k Vám domů.

Výhody této finanční alternativy jsou nespočetné. Hlavní důvodem je, jak už název naznačuje, fakt, že si nebudete muset dělat starosti s vyřizováním potvrzení o pravidelném peněžním příjmu od svého zaměstnance, či v případě podnikatelů nebudete muset kontaktovat finanční úřad s prosbou vystavení daňového přiznání. Dalším velkým plus je, že většina společností půjčujících peníze bez potřeby dokladu příjmu nenahlíží ani do registru dlužníků (neznámějšími jsou SOLUS nebo CBCB). To znamená, že pokud jste již v minulosti měli problémy se splácením půjčky, či jen třeba s uhrazením poplatku za elektřinu nebo telefon; nebankovní společnost Vám ve většině případů i přesto půjčí. Celkově se procento schválených žádostí o půjčku bez doložení příjmu pohybuje kolem 90 – 95 %, což, jak jistě sami usoudíte, není vůbec málo. Jak již bylo zmíněno výše, při půjčení finančního obnosu nepřekračujícího částku 250 00 Kč nepotřebujete ani ručitele a buďme upřímní, kdo by v době vlastní finanční tísně chtěl zatěžovat ještě své blízké? V neposlední řadě jistě musíme zmínit i fakt, že při vyřizování této půjčky není třeba žádný osobní kontakt s bankou a vše vyřídíte během chvíle z pohodlí vašeho gauče.

Všechno má ovšem své ALE a půjčky nejsou výjimkou. Značnou nevýhodou v porovnání s půjčkami poskytovanými bankovními společnostmi je relativně vyšší úroková sazba, která se pohybuje většinou kolem 7%, to ovšem ještě není tak závratné číslo, aby někoho významně odradilo. Důvod je jistě více než zřejmý, finanční společnost se musí něčím chránit, když podstupuje riziko půjčení peněz osobám, o jejichž příjmu prakticky nic neví (to v poslední době není tak úplně pravda, ale o tom až za několik řádků). Je jistě nutné zmínit, že škála půjček bez doložení příjmu není tak široká jako v případě některých jiných půjček, je to opět kvůli značné rizikovosti.

I v případě půjčení peněz bez nutnosti má ale své nástrahy. Je třeba se například vyvarovat podepsání tzv. směnky. Směnka je dokument, který nás při jeho podpisu a případné neschopnosti splácení dohodnuté částky včas může dostat do velkých problémů. Jiným zádrhelem může být případ, kdy společnost po Vás sice nebude chtít potvrzení o pravidelném finančním příjmu od Vašeho zaměstnance, pro poskytnutí úvěru však může vyžadovat jiný dokument, nejčastěji výplatní pásku nebo výpis z bankovního účtu.

Není však půjčka jako půjčka a toto tvrzení platí i pro půjčky bez nutnosti doložení příjmů. Na trhu je jich hned několik typů. Je libo SMS půjčku, půjčku před výplatou, půjčku bez ručitele či dokonce bez účtu? Všechny tyto druhy jsou na českém finančním trhu k dispozici a je pouze na Vás, pro jaký se rozhodnete. Hlavně při žádosti o půjčku buďte vždy obezřetní, dobře si pročtěte smluvní podmínky a nenechte se ošidit! Přejeme Vám mnoho úspěchů!