Půjčky bez registru

Kreditor Doba schválení Nejprve bez % Max poprvé Maximální částka Minimální věk Max čas
15 min 1000 Kč 20000 Kč
Půjčit ihned
18 let 30 dní
15 min 1000 Kč 20000 Kč
Půjčit ihned
18 let 30 dní
30 min 500 Kč 7000 Kč
Půjčit ihned
18 let 45 dní
15 min 1000 Kč 15000 Kč
Půjčit ihned
21 let 28 dní
15 min 500 Kč 20000 Kč
Půjčit ihned
18 let 30 dní
15 min 100 Kč 60000 Kč
Půjčit ihned
20 let 30 dní
1 den 500 Kč 35000 Kč
Půjčit ihned
19 let 1 rok
10 min 1000 Kč 13000 Kč
Půjčit ihned
18 let 3 měsíce
1 den 25000 Kč 108000 Kč
Půjčit ihned
18 let 48 splátek
 

Půjčky bez registru – pro koho jsou určené?

Na českém finančním trhu můžeme v dnešní době najít nespočet druhů různých půjček, které se zpravidla liší v malých, ovšem často zásadních detailech. Jedním z oblíbených typů půjčky jako velmi lákavé finanční alternativy jsou tzv. půjčky bez registru. Pro úplné laiky může být toto slovní spojení trochu nesrozumitelné. Co že vlastně je ten registr? Pro koho jsou tyto půjčky určené? Kolik a jak si můžeme půjčit? Pokud jste se o tuto tématiku začali zajímat a nejste si jisti odpověďmi na výše zmíněné otázky, nezoufejte, vše se dozvíte jasně a přehledně v následujícím článku.

Pojďme se teď na půjčky bez registru podívat podrobně. Nejlepší bude nejspíše začít vysvětlením pojmu „registr“. Registr neplatičů je databáze jak fyzických, tak i právnických osob, které z nějakého důvodu nebyli schopny již v dřívější době uhradit splatnou částku po vypůjčení určitého obnosu peněz. Tento registr slouží pro lepší kontrolu neplatičů, zajišťuje také určitou míru prevence, ale co je hlavní, díky registru se zaručuje vymahatelnost určitého obnosu při nesplacené pohledávce (nemusí se jednat pouze o nesplacenou půjčku, může jít pouze o opoždění při platbě za kabelovou televizi, internet či telefon – a zpozdit se přeci může každý z nás). V dřívějších dobách nebylo představitelné, že by některá z bankovních či nebankovních společností byla ochotna schválit půjčku pro osobu, která nemá čistý záznam v registru neplatičů – zákazník se jednoduše musel smířit s tím, že když už někdy v minulosti nebyl schopen dostát závazku a splatit dluženou částku, banky v něj samozřejmě nebudou mít nadále důvěru a půjčka schválena nebude. Proto v poslední době společnosti zavedli zmíněné nebankovní půjčky bez registru. V tomto případě nebankovní společnost nezajímají záznamy ve všeobecném registru neplatičů (nejznámější databází tohoto typu je registr neplatičů SOLUS), žadatele posuzují pouze na základě případného záznamu ve vlastním registru neplatičů, vedeném přímo danou nebankovní společností. Jakou má ale společnost jistotu, že tentokrát danou splatnou částku zákazník splatí? Když je dokázáno, že v minulosti tak neučinil? To nebankovní společnosti řeší různými podmínkami, které si dopodrobna rozebereme v následujících odstavcích.

Proč si zvolit právě půjčky bez registru? Důvod je snad více než jasný – pokud máme dluhy u jiných bankovních či nebankovních společností nebo pokud jsme se dostali do registru neplatičů z důvodu nevčasného zaplacení účtu za kabelovou televizi, telefon, elektřinu či třeba zapomněli uhradit částku za běžné pravidelné výdaje. V takovém případě nám prakticky nezbývá nic jiného, než si zažádat právě o půjčku bez kontroly registru neplatičů. Jak vyřizování půjčky probíhá? Celý proces zažádání o půjčku bez registru bývá velice snadný. Stačí pomocí některého internetového vyhledávače najít web, který nám pomáhá srovnat jednotlivé nebankovní společnosti na českém trhu, které svým klientům poskytují právě zmíněné půjčky bez kontroly registru. Jistě není problém takový web najít, na českém internetu jich je hned několik. Potom se stačí u dané společnosti zaregistrovat, vyplnit krátký dotazník, ve kterém uvedeme obnos, o který máme zájem, a dobu, po kterou chceme půjčku splácet.

Výhod této finanční alternativy je hned několik. Hlavní výhodou je jistě rychlost a jednoduchost procesu zažádání o půjčku – k celému vyřízení budete potřebovat pouze připojení na internet, ve většině případů tedy není nutný osobní kontakt s danou nebankovní společností a jistě si tím člověk ušetří značnou dávku nervů. Buďme upřímní, žádost o půjčku může být někdy dost stresující. Právě z tohoto důvodu půjčky bez registru nabízejí pouze nebankovní společnosti, vaše banka Vám nic jako půjčku bez nahlédnutí do registru dlužníků nenabídne; jen jak pracovník v bance uvidí váš záznam, ukáže Vám dveře. Zvláště pro osoby, které po alternativě půjčení peněz sáhnou poprvé, mohou být půjčky bez registru ihned velmi výhodné tím, že některé nebankovní společnosti jsou ochotné při prvním žádání o poskytnutí půjčky udělit svému klientovi nulový úrok. Vy tedy budete nuceni splatit pouze ten obnos, který jste od společnosti obdrželi. Pokud se vaše finanční tíseň vyřeší rychleji, než jste předpokládali a budete mít daný obnos potřebný pro splacení půjčky dříve, než jste uvedli do počátečního dotazníku, většinou nebývá problém splatit půjčku dříve – tzv. předčasné splacení půjčky je ve většině případů bezplatné, tuto skutečnost je ovšem potřeba si ověřit při vyřizování půjčky, každá společnost má samozřejmě odlišné a specifické podmínky.

Pojďme se teď ovšem zaměřit na ty méně oblíbené podmínky půjček bez registru. Každému nejspíše dojde fakt, že banka se musí nějakým způsobem pojistit proti situaci, kdy by žadatel o půjčku nebyl (opět) schopen zajistit si příslušnou splatnou částku včas a nesplácel by tak, jak by měl. Toto společnosti poskytující nebankovní půjčky bez registru řeší vysokou úrokovou sazbou, vysokými poplatky spojenými s vyřízením půjčky a dalšími podobnými náklady. Úrok se v případě, kdy banka neposkytuje půjčku s nulovým úrokem, pohybuje běžně od 5% do 50%. Některé nebankovní společnosti na českém trhu se ovšem dostávají i do mnohem závratnějších částek (u nejmenované společnosti i nad 2 000%). Nevýhodou může být i fakt, že při půjčení peněz bez nahlédnutí do registru dlužníků se výše půjčené částky pohybuje většinou “pouze“ v řádech desetitisíců korun a doba splacení jen výjimečně přesahuje několik málo měsíců. Jen některé společnosti navíc nabízejí možnost hotovostní půjčky, kdy vám danou půjčenou částku zašlou v podobě hotovosti či poštovní poukázky – proto musí mít žadatel zřízený účet u některé z bankovních společností. To je ale snad již v dnešní době naprosto běžná záležitost, je na to ovšem potřeba myslet.

Pokud jsme zvážili všechna pro a proti a opravdu se rozhodli o půjčku bez registru zažádat, je třeba si také rozmyslet, jaký typ půjčky bez registru se nám hodí nejvíce. Některé společnosti nabízejí tzv. SMS půjčky, kdy k vyřízení půjčky většinou stačí poslat SMS obsahující údaje o výše chtěné částky a době splatnosti. Jiné nabízejí tzv. payday půjčky (ve volném překladu „půjčky před výplatou“, také se jim říká „rychlá půjčka bez registru“) – v případě těchto půjček zákazník obdrží peníze většinou ihned nebo ve velice krátké době, obnos bývá ovšem nízký (do 10 00 Kč) a úrok naopak vysoký (RPSN těchto půjček se pohybuje v řádu stovek až desetitisíců!). Dalšími typy půjček jsou např. „půjčky na mateřské bez registru“, „Americká hypotéka bez registru“ a jiné.

Snad se nám podařilo podívat se na fenomén půjček bez registru ze všech možných úhlů. Samozřejmě je jen na Vás, jak se nakonec rozhodnete. Závěrem bychom chtěli uvést staré české přísloví, které je ovšem trefné i v případě půjček: „Dvakrát měř a jednou řež!“