Rychlá půjčka

Kreditor Doba schválení Nejprve bez % Max poprvé Maximální částka Minimální věk Max čas
15 min 1000 Kč 20000 Kč
Půjčit ihned
18 let 30 dní
15 min 1000 Kč 20000 Kč
Půjčit ihned
18 let 30 dní
30 min 500 Kč 7000 Kč
Půjčit ihned
18 let 45 dní
15 min 1000 Kč 15000 Kč
Půjčit ihned
21 let 28 dní
15 min 500 Kč 20000 Kč
Půjčit ihned
18 let 30 dní
15 min 100 Kč 60000 Kč
Půjčit ihned
20 let 30 dní
1 den 500 Kč 35000 Kč
Půjčit ihned
19 let 1 rok
10 min 1000 Kč 13000 Kč
Půjčit ihned
18 let 3 měsíce
1 den 25000 Kč 108000 Kč
Půjčit ihned
18 let 48 splátek
 

Rychlé půjčky – jsou opravdu pro každého?

Slovní spojení „rychlá půjčka“ v dnešní době slýcháváme ze všech stran. Ať už jsou to reklamy v televizi nebo na internetu, tento pojem se nám do paměti vrývá hodně hluboko. Co ovšem znamená? Proč je tento druh půjček tak propagován? A jak si o ni můžeme zažádat? Všechny tyto otázky se Vám pokusíme přehledně zodpovědět, abychom Vám pomohli udělat si jasno v dalším novodobém termínu na finančním trhu, kterým jsou rychlé půjčky ihned.

Čím jiným začít, než definicí rychlých půjček. Představte si následující situaci: Do výplaty zbývají dva týdny, skoro celá částka z té předchozí padla na zaplacení hypotéky, elektřiny, internetu a dalších výdajů a nejednou, co se nestane?! Rozbila se pračka. V případě, že se peněžní stav na vašem kontě se blíží bodu mrazu, Vám nezbyde prakticky nic jiného než chodit si prát k sousedce, nebo zvážit možnost tzv. rychlé půjčky (říká se jí také „půjčka ihned“ nebo „půjčka před výplatou“, každá společnost preferuje jiný název). Rychlá půjčka je tedy půjčka, kterou poskytují POUZE nebankovní společnosti, její základní charakteristikou samozřejmě je, že je velmi rychlá (žádost o ni jste schopni vyplnit za několik málo minut a její samotné vyřízení společností a zaslání obnosu na Váš bankovní účet ve většině případů netrvá déle než 10 minut).

Možná si říkáte, proč půjčky ihned poskytují pouze nebankovní společnosti. Banky si totiž své finance více hlídají. Při žádosti o půjčku u jakékoli bankovní finanční společnosti musíte vyplnit celou řadu lejster, prokázat dalších 10 skutečností o svém povolání, příjmu, čistém trestním rejstříku a tak dále. A i po tom, co jste oběhali všechny úřady a vynaložili tolik úsilí, se může klidně stát, že Vám banka žádost zamítne a vy máte prostě smůlu. Naštěstí ale existují i nebankovní společnosti, jenž jsou ochotné půjčit i lidem, kteří nemají stálý finanční příjem nebo je pro ně těžké pravidelný peněžní příjem doložit (jedná se hlavně o důchodce, maminky na mateřské, podnikatele, ale samozřejmě také o osoby nezaměstnané, osoby pracující tzv. „na černo“ anebo osoby, které mají jen příležitostný, nikoli pravidelný finanční příjem). Další odlišností rychlých půjček od těch bankovních je fakt, že nebankovní společnosti většinou nenahlížejí do registru neplatičů. To může být velice výhodné pro ty z nás, kteří máme záznam v některých z registrů neplatičů (nejznámějšími jsou např. SOLUS či CBCB) z důvodů předchozích problému se splácením úvěrů, nebo třeba jen z toho důvodu, že jsme se zpozdili s placením běžných výdajů jako je telefon, kabelová televize, či internet. Nic není nemožné, každý chybujeme, ale naštěstí máme stále možnost zažádat si o tzv. půjčku ihned.

V jakých dalších ohledech jsou rychlé půjčky výhodnější než ostatní typy půjček? Kromě již zmíněné rychlosti vyřízení je to také pohodlnost – člověk nemusí chodit do banky, nemusí být v přímém kontaktu s tou či onou finanční společností. Stačí pomocí internetu vyplnit krátký formulář pro žádost o půjčku z pohodlí Vašeho obýváku, vypít si kafíčko a co nevidět máte peníze na účtu. Člověk je tvor pohodlný, a komu by se tento způsob žádosti nelíbil, že ano?

A zpět k naší počáteční otázce: Jsou rychlé půjčky opravdu pro každého? Opravdu neexistují žádná omezení pro žadatele, nebo nějaké podmínky, které musí splnit? Prakticky existuje pouze jedna podmínka, kterou musí daný zájemce o půjčku ihned splňovat, a tou je věk. Minimální věková hranice pro možnost zažádat si o nebankovní půjčku ihned je ve většině případů 18 let. Není to tak ale u všech společností, každá si tuto hranice stanovuje sama a tak se na českém finančním trhu setkáváme i s minimálními věkovými hranicemi 20 či 22 let. Některé společnosti zašli až tak daleko, že stanovili i maximální věk žadatele, ten bývá ve většině případů kolem 68 či 70 let. Pokud je tedy žadateli více než 68, popřípadě 70 let, půjčku je nutné napsat na někoho jiného, nejčastěji na některého z potomků či jiných příbuzných. Žádnou jinou podmínku většinou splňovat nemusíte (samozřejmě i tady existují výjimky, opět je nutné se informovat u dané nebankovní společnosti). Vše, co budete pro žádost potřebovat, je přístup k internetu a bankovní účet. Kdo ale v dnešní době nemá internet nebo účet?

Limitace se ovšem týkají smluvních podmínek pro rychlé půjčky. Ve většině případů je nebankovní společnost ochotna půjčit pouze menší finanční obnos s krátkou dobou splatnosti (proto se jim říká také „půjčky před výplatou“). Pokud peníze ale opravdu potřebujeme na pokrytí některých neočekávaných výdajů (již zmíněné spotřebiče do domácnosti; dluh, o kterém jsme doposud nevěděli; a jiné), neměla by být tato skutečnost problémem. Výše finančního obnosu se pohybuje (opět zdůrazňuji u většiny nebankovních společností) kolem 10 0000 až 20 000 Kč (některé společnosti jsou ochotné zapůjčit i obnos v řádech několik stovek tisíců korun). V některých případech je možné obnos splatit najednou, v jiných jsou splátky pravidelné například v týdenních intervalech. Celková doba splatnosti rychlých půjček ovšem jen zřídkakdy překračuje hranici jednoho či dvou měsíců.

Ale i v případě rychlých půjček splatí moudrá věta: „něco za něco“. Co by nebankovní společnost měla z toho, že Vám rychle půjčí peníze, postará se o všechno zařizování a to vše ve velice krátké době, a vy byste společnosti vrátili pouze obnos, který jste si půjčili? Nic, naopak by společnost prodělala kvůli nákladům spojeným s vyřizováním půjčky. Z tohoto důvodu (a některých dalších, jako je například pojištění proti nevčasnému splácení, atd.) mívají rychlé půjčky relativně mnohem vyšší úrokovou sazbu než dlouhodobé půjčky poskytované bankovními společnostmi. Úrok se pohybuje většinou kolem 4 – 15 % a RPSN se u těchto úvěrů vyšplhá v některých případech až na několik desítek tisíc procent z půjčené částky.

Pokud si i po přečtení kladů a záporů stále přejete o rychlou půjčku zažádat, vysvětlíme Vám jak na to. Nebojte, není to nic těžkého, právě naopak, zvládne to úplně každý. Stačí do internetového vyhledávače zadat pojem „rychlé půjčky“ a pan internet se o vše postará za Vás. Vygeneruje Vám nespočet stránek, které se zabývají srovnáváním jednotlivých společností, které právě námi žádané nebankovní půjčky poskytují. Na českém finančním trhu je těchto nebankovních společností hned několik desítek, ale nenechte se tímto číslem zastrašit. Webové stránky srovnávající jednotlivé společnosti Vám jistě pomohou se v široké nabídce zorientovat. Vždy jsou u společnosti uvedené základní charakteristiky půjček: částka, kterou obdržíte, doba splatnosti, úrok, popřípadě jiné výhody (nevýhody samozřejmě v rychlém přehledu uvedeny nebudou, ty si musíte pořádně ověřit až při samotné žádosti o půjčku u konkrétní nebankovní společnosti. Možná Vás překvapí, že některé společnosti (v dnešní době jich je většina) uvádějí úrokovou sazbu, která činí 0 %. Je tomu opravdu tak, nebo je to jen chyták? Nebojte se, většina společností totiž opravdu poskytuje první půjčku s nulovým úrokem, u případných dalších půjček ale úrok stoupne na hodnoty uvedené výše. Je nutné si ale uvědomit, že společnosti uvádějí pouze úrok, nikoli RPSN a tudíž je potřeba si zjistit, jaký obnos je třeba uhradit za náklady spojení s vyřízením a vedením půjčky! Jelikož se jedná o krátkodobou půjčku, společnost se musí snažit vyřídit Vaši žádost co nejrychleji, vedlejší náklady spojené s vyřízením úvěru se mohou vyšplhat i na několik stovek až tisíc korun, s tím je třeba počítat při rozhodování, zda se Vám půjčka vyplatí, či nikoliv. Když si z nabídnutých společností některou vyberete, jednoduše na ni kliknete a budete přesměrováni na webové stránky dané vybrané společnosti. Na této stránce vyplníte formulář, kde je třeba uvést Vaše jméno; příjmení; kontaktní adresu; rodné číslo; částku, kterou si chce od dané nebankovní společnosti půjčit a samozřejmě také dobu, po kterou chcete částku splácet. V následujících několika minutách Vás společnost kontaktuje a za pár dalších minut máte své peníze na účtu.

Jako při žádosti o jakýkoliv typ půjček, ať už u bankovní nebo nebankovní společnosti, je základem dobře si pročíst podmínky půjčky na internetových stránkách dané společnosti, v případě nejasností či nesrovnalostí neváhejte danou společnost kontaktovat a optat se na informace, které by Vás zajímali a na stránkách jste je nenašli. Ve společnostech pracuje mnoho asistentů, kteří jsou tu právě proto, aby Vám, případným zákazníkům zodpověděli vše, co Vás napadne. Také je na místě porozhlédnout se na internetu po recenzích na dané nebankovní společností poskytující půjčky ihned a podle ohlasů spokojených a nespokojených zákazníků se dále rozhodovat. Webových stránek zaměřených na recenze je hned několik, nebude problém je najít. Ale co je nejdůležitější, pořádně si rozmyslete, zda je pro Vás půjčení peněz u finanční společnosti opravdu nutné a nevyhnutelné a zda neexistuje jiná cesta, jak se dostat z problémů, půjčky by měly být až tím posledním řešením. Justě nemusíme zmiňovat, že ve všech obchodních oblastech, nevyjímaje finanční trh, je řada podvodníků, kteří se Vás snaží jen oškubat, proto se spolehněte spíše na společnosti, které jsou známé, mezinárodní a mají kladné ohlasy. Snad jsme Vám alespoň trošku usnadnili rozhodování a přiblížili Vám problematiku rychlých půjček. Přejeme hodně štěstí!