SMS půjčka

Kreditor Doba schválení Nejprve bez % Max poprvé Maximální částka Minimální věk Max čas
15 min 1000 Kč 20000 Kč
Půjčit ihned
18 let 30 dní
15 min 1000 Kč 20000 Kč
Půjčit ihned
18 let 30 dní
30 min 500 Kč 7000 Kč
Půjčit ihned
18 let 45 dní
15 min 1000 Kč 15000 Kč
Půjčit ihned
21 let 28 dní
15 min 500 Kč 20000 Kč
Půjčit ihned
18 let 30 dní
15 min 100 Kč 60000 Kč
Půjčit ihned
20 let 30 dní
1 den 500 Kč 35000 Kč
Půjčit ihned
19 let 1 rok
10 min 1000 Kč 13000 Kč
Půjčit ihned
18 let 3 měsíce
1 den 25000 Kč 108000 Kč
Půjčit ihned
18 let 48 splátek
 

SMS půjčky – co když i ony mají svá ALE?

Jistě už jste o ní slyšeli, o té vysoce inovativní možnosti získání rychlých peněz, která se v poslední době dostává úspěšně do popředí nejen na světovém, ale i tom našem, českém finančním trhu – SMS půjčky. Zní to velice jednoduše, no ne? Pošleme SMS a dostaneme peníze, no není to sen? Nenechme se ale zmást, zas tak jednoduché to není. Jako všechny půjčky na trhu má i tato, na první pohled bezchybná záležitost, své klady a zápory. Jaké? To se dozvíte na následujících několika odstavcích.

Pojďme se ale tomuto fenoménu podívat na zoubek. Nejdříve bychom si asi měli ujasnit, co to vlastně ty SMS půjčky jsou. Zástupci finančních organizací nám samozřejmě neřeknou nic jiného než, že „je to skvělá finanční volba pro každého z nás.“ Ve zkratce se jedná o půjčku menšího obnosu peněž, která má pomoci lidem, lidově řečeno „do další výplaty“ – tzn. z krátkodobé finanční tísně. Celý proces půjčení peněz spočívá v tom, že si zákazník v případě potřeby půjčení peněž najde pomocí některého z internetových vyhledávačů finanční společnost, která dané SMS půjčky nabízí (dnes je těchto společností v České republice hned několik, každá má svá plus i mínus, ale o tom až později). Zákazník se u dané společnosti online zaregistruje (v případě dřívější registrace pouze přihlásí) a buď vyplní online dotazník na webových stránkách té či oné finanční společnosti – zadá, kolik peněz potřebuje, po jak dlouho dobu si přeje půjčku splácet; nebo tyto informace vloží do SMS zprávy a pošle vybrané finanční společnosti. V některých případech je nutné doložit doklad o totožnosti, ale v dnešní době pohodlného skenování by neměl být tento krok žádným problémem. Samozřejmě musíme uvést také své telefonní číslo, ze kterého budeme o danou půjčku žádat a číslo bankovního účtu, na které si přejeme peníze zaslat. V případě potřeby peněz v hotovosti pak zadáváme svou korespondenční adresu.

Proč je dobré sáhnout po SMS půjčce? Z předchozího odstavce je hlavní výhoda nejspíše více než zřejmá – není nutný žádný osobní kontakt s bankou. Vše se řeší pouze pomocí internetu a mobilního telefonu. Každý z nás jistě uzná, že to je značná výhoda oproti jiným půjčkám, kdy je třeba zajít do banky a v některých případech si půjčku i vyhádat. Mnohdy ale celé toto vynaložené úsilí přijde vniveč a my odcházíme domů s ještě horším pocitem a ještě více zklamaní, než před návštěvou banky. Tím se dostáváme k další výhodě – SMS půjčku totiž dostane skoro každý zákazník, který si o ni zažádá – je samozřejmě nutné, aby daný žadatel neměl žádný záznam v registru neplatičů a měl čistý trestní rejstřík. To ale většina z nás splňuje, a tak se procento schválených žádostí pochybuje kolem čísla 95%. Další velkým plus je fakt, že vypůjčené peníze obdržíte většinou během několika málo minut (některé společnosti uvádějí do 15 minut, některé do 1 hodiny; maximální časová lhůta je ovšem jeden den). Díky této výhodě některé společnosti nazývají tuto finanční alternativu souslovím „SMS půjčka ihned“ či „SMS půjčka ihned na účet“. Poslední výhodou, kterou zmíníme (jistě by se jich ale ještě pár našlo) je fakt, že k vypůjčení peněz nepotřebujeme nikoho, kdy by nám ručil; nikdo jiný už do našich finančních záležitostí nebude zahrnut.

Zatím zní ty SMS půjčky ihned velice lákavě, že ano? Tak nyní se podíváme na pár nevýhod, které nás mohou od této alternativy odradit. Tou největší nevýhodou vypůjčení peněz pomocí SMS zprávy je jejich relativní finanční nevýhodnost. Tyto SMS půjčky ihned na účet mají totiž s oproti běžným půjčkám poskytovaným bankovními společnosti větší úročení. V tomto ohledu se ovšem některé finanční společnosti odlišují od těch ostatních – přibližně polovina finančních společností působících na českém finančním trhu totiž zavedla možnost realizace první SMS půjčky naprosto zdarma. Úrok je tedy 0% a zákazník společnosti zaplatí pouze ten obnos, který obdržel na svůj účet (kromě častého počátečního poplatku 1 Kč za realizaci půjčky). Při dalších případných půjčkách už všem zákazník platí relativně vysoký úrok u všech bankovních společností. Za nevýhodu mohou někteří považovat také to, že pomocí SMS půjček ihned je možné půjčit si od finanční společnosti peněžní obnos maximálně 20 000 Kč (i tato částka se liší u jednotlivých společností), doba splácení se pohybuje přibližně v rozmezí 10 – 30 dnů. Při nedodržení splatné doby se každým dalším dnem zvedá úrok o 0,1% z dané částky. Daný obnos je tedy nutné splatit během doby maximálně jednoho měsíce, což se pro některé může zdát jako snadno realizovatelná podmínka, pro jiné se ovšem může stát velmi nebezpečnou nástrahou a původní částka, které bylo nutné splatit, tak může značně narůst. Tomuto problému je možné také předejít tím způsobem, že když si vypůjčitel včas uvědomí, že nebude schopen uhradit dluženou částku ve stanoveném rozmezí, je možné si nechat tuto časovou lhůtu prodloužit. Prodloužení doby splatnosti jen o jeden či dva týdny vás přijde na částku ve výši několika stovek, až tisíců korun (opět záleží na dané společnosti). V neposlední řadě je také nutné zmínit, že SMS půjčky nejsou určeny pro cizince, ale pouze pro občany České republiky. Pokud tedy nejste příslušníky českého státního občanství, ani se nepokoušejte o půjčku zažádat, je jisté, že byste neuspěli. Podstatným detailem při žádosti o poskytnutí SMS půjčky  je fakt, že žádající osoba musí být ve věku mezi 20 a 68 roky a musí mít stálý finanční příjem (půjčka se vztahu pouze na pracující osoby). Pokud tedy uvažujete o této alternativě jako o pomoci z finanční nouze způsobené aktuální nezaměstnaností, také si raději ušetřete svůj čas a námahu, na tuto půjčku nemáte nárok.

A teď krátké shrnutí. Z výčtu výhod a nevýhod SMS půjček ihned si každý udělá vlastní obrázek o tom, zda se jedná o výhodnou či nevýhodnou alternativu. Více nápomocné vám ale nejspíše budou ohlasy konkrétních zákazníků, kteří mají s tímto způsobem získání finančního obnosu vlastní zkušenosti. Tyto recenze jistě bez problémů najdete na některém z internetových fór jak na anglických, německých, tak i na českých webech. Snad Vám byl tento článek alespoň trochu nápomocný a pomohl Vám vytvořit si vlastní názor na fenomén posledních dnů – SMS půjčky. Tento článek bych uzavřel jistě trefnou a vhodnou radou: Půjčujte si, ale s rozvahou!